image description

All on 4

czyli "wszystko na czterech"


Utrata wielu zębów niesie ze sobą poważne konsekwencje, o których niewielu nas może słyszało. Oprócz tego, ze zmienia się nasz wygląd, tryb życia i samopoczucie, nie mniej ważna jest kwestia tego, co dzieje w obrębie naszej jamy ustnej, a dokładniej mówiąc w obrębie żuchwy i szczeki. Chodzi o degradacje tkanki kostnej, która pozbawiona odpowiedniej stymulacji po prostu zaczyna zanikać.
U zdrowego człowieka to korzenie zębów zapewniają stymulacje funkcyjna i fizjologiczna, lecz kiedy mamy do czynienia z brakiem zębów takiej stymulacji brakuje, a tkanka kostna zanika. Aby temu zapobiec trzeba zadbać o jak najszybsze uzupełnienie braków zębowych.

All on 4© jest alternatywą do zwykłego leczenia implantologicznego. Pozwala na wszczepienie implantów u pacjentów nawet ze znacznym zanikiem kości i odbudowy pełnego uzębienia już w ciągu kilkudziesięciu godzin!
Metoda została opracowana w Portugalii pod koniec lat 90-tych przez doktora Paulo Malo oraz jego zespół.
Dzięki możliwości wszczepienia implantów nawet u pacjentów ze znacznym zanikiem kości, unikamy bolesnego, długiego i kosztownego zabiegu przeszczepu kości (którego dokonuje się z brody lub biodra).

Jak to możliwe, że w metodzie All on 4© istnieje możliwość wszczepienia implantów u pacjentów ze znaczna degradacja tkanki kostnej?

Implanty jakich używa się w systemie All on 4© są takie same jakich używa się do innych metod, zmienia się natomiast pozycja ich montażu. Dwa z nich montowane są pod katem prostym, osiowo, natomiast pozostałe 2 są odchylone od linii prostej o 30-45 stopni.

Dlaczego własnie tak wszczepia się implanty?

Możliwość wszczepienia 2 implantów pod kątem pozwala na zamocowanie ich w wybranym przez chirurga miejscu, tzn tam gdzie tkanka kostna jest jakościowo "najlepsza". Dlatego też, nawet przy znacznym zaniku tkanki kostnej, chirurg ma możliwość wyszukania miejsca, gdzie wszczepione implanty będą miały najlepsze warunki i tam je zamocuje.

W wielu przypadkach w ciągu zaledwie 1 dnia od rozpoczęcia zabiegu jest możliwość zakończenia pracy, czyli montażu protezy stałej na implantach, co oznacza ze w bardzo krótkim czasie bezzębny pacjent zostaje zaopatrzony w nowe zęby na stałe!
Tylko w nielicznych przypadkach (ok 10 %), u tych, u których zanik kości jest na prawdę spory, z montażem protezy na stałe trzeba poczekać ok 3 mies czyli, do zakończenia procesu osteointegracji. W tym czasie oczywiście pacjent zaopatrzony jest w protezę tymczasową.

Jakie są zalety metody All on 4© ?-natychmiastowa rehabilitacja bezębnej żuchwy i szczęki
-unikniecie długiego i kosztownego przeszczepu kości (oszczędność czasu, pieniędzy)
-bardzo krótki czas całego zabiegu
-stale zęby do 24 godzin od rozpoczęcia zabiegu
-rozwiązanie gwarantuje naturalnie wyglądające zęby, które w 100 procentach
przejmą funkcje i zadania tych naturalnych
-praktycznie zerowe odczucie bólu i stresu podczas zabiegu

Przeciwwskazania do zastosowania All on 4©

Jedynymi osobami, u których All on 4© bezwzględnie nie może być zastosowane to pacjenci w trakcie chemio lub radioterapii. Pozostale ciężkie choroby jak np. HIV, HCV, osteoporoza, cukrzyca nie eliminują pacjentów do zabiegu. Jednak ostateczna decyzja należy do lekarza. Po konsultacji z pacjentem implantolog podejmie decyzje co do zabiegu (na pewno niezbędne będzie przedstawienie pełnej listy leków przyjmowanych przez daną osobę).

Dlaczego warto wybrać protezę na stałe i metode All on 4© ?

Nie ukrywajmy, cena zabiegu All on 4© nie jest niska. Jednak dla wielu, którzy borykają się z problemem braku zębów, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw będzie to opcja warta rozważenia.
Jaka jest przewaga tej metody nad pozostałymi?
Po pierwsze pacjent ma możliwość odzyskania pięknego uśmiechu w ciągu zaledwie 1 dnia od rozpoczęcia zabiegu! Proteza na stale jest lekka i elastyczna, co pozwala na natychmiastowe zamontowanie jej na implantach i normalne użytkowanie. Zęby , z których zbudowana jest stała proteza mają bardzo naturalny wygląd.
Wybierając metodą All on 4© unikamy bólu ( który towarzyszyć może przy ewentualnym przeszczepie kości), straty czasu i pieniędzy (nie każdy przeszczep kończy się powodzeniem).
Ponadto, co wydaje się najważniejsze, stała proteza na implantach jest PRZYKRĘCANA, a nie cementowana, co pozwala w dowolnej chwili i z dowolnej przyczyny po prostu ją odkręcić (oczywiście konieczna do tego jest wizyta u stomatologa) i ewentualnie zamienić na inne rozwiązanie, co przy zacementowanym moście nie jest możliwe. Jest to rozwiązanie na stale, ale absolutnie nie zmyka nam "drogi powrotnej" przy ewentualnej zmianie decyzji.


W niektórych przypadkach można również zwiększyć liczbę wszczepianych implantów (do 6), wtedy również możliwe jest natychmiastowe zaproptezowanie , czyli wyokonaie i założenie stałej protezy przykręcanej do implantów.
Co nam daje założenie większej liczby implantów?
Niewielki (w porównaniu do całości) wzrost kosztu całego zabiegu poprzez dodanie 1 lub 2 implantów gwarantuje jeszcze większą stabilność zamocowanej stałej protezy.

Fotorelacja z zabiegu all on 4 w 1 dzień, pacjent 1
Fotorelacja z zabiegu all on 4 w 1 dzień, pacjent 2
Wideorelacja z zabiegu all on 4 w 1 dzieńMasz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość