image description

All on 4 oraz protezy stałe na implantach

w pytaniach i odpowiedziach


Dla kogo?

Dla pacjentów którzy nie mają już swoich zębów lub dla tych których zęby muszą zostać usunięte. Dla pacjentów którzy chcą zrezygnować z protez ruchomych, wyciąganych.

Na czym polega takie leczenie?

W telegraficznym skrócie: usuwamy zęby, jeżel pacjent jeszcze ma zęby i nadają się one do usunięcia, wszczepiamy 4 implanty, a do nich przykręcamy protezę na stałe (PROTEZA KTÓREJ NIE MOŻNA I NIE TREBA WYJMOWAĆ; PROTEZA BEZ PODNIENBIENIA)


Jaka jest różnica w metodzie all on 4 i protezie stałej na implanatch?

W metodzie all on 4 zastosowane mogą być wyłącznie implanty firmy Nobel Biocare , z których dwa wszczepia się pod określonym kątem. Protezy stałe na implanatch- ta nazwa dotyczy protez natychmiastowych montowanych na implanatch innych firm.

Mam "trochę" swoich zębów , ale chce je usunąć i zastosować metodę all on 4, mogę?

Zęby które nadają się do pozostawienia , da się je uratować, można je leczyć, nie są usuwane-takie zęby się ratuje, a uzupełnienie braków przeprowadza się inną metodą. Natomiast jeżeli zęby nie nadają się do ratowania-usuwamy.

Jaki jest całkowity koszt zastosowania metody all on 4 lub potezy stałej na implantach?

Koszt całkowity można podać dopiero po wykonaniu tomografii komputerowej, natomiast jeżeli nie ma potrzeby augumentacji kości itp.  wtedy koszt to 17000-23000 zł ( cena zależy od kliniki oraz firmy implantologicznej, szczegóły w  cenniku

Czy muszę usunąć zęby u swojego dentysty i dopiero potem zgłosić się do was?

Nie, wszystko od A do Z można zrobić na miejscu w klinice

Ile trwa zabieg?

Przy dobrych warunkach kostnych wszystko może odbyć sie w ciągu 1 dnia! Jeżeli zanik kości jest duży lub do usunięcia jest większa ilość zębów lekarz może zdecydować o etapowym przeprowadzeniu leczenia, wtedy jest to okres kilku miesięcy.

Czy jest możliwe leczenie w narkozie?

Tak, zabiegi mogą być przeprowadzone w narkozie lub w sedacji anestezjologicznej

Chciałbym leczyć się u was, od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest konsultacje podczas której zostanie wykonana tomografia komputerowa oraz przedstawiona zostanie propozycja leczenia, a także jego koszty.  Alternatywą jest wykonanie tomografii we własnym zakresie i przesłanie jej do oceny drogą mailową-w ten sposób również można otrzymać wstępną  opinię lekarza i poznać przybliżone koszty leczenia.

Mieszkam za granicą, co w takiej sytuacji?

Jak działamy w przypadku pacjentów zza granicy lub tych mieszkających daleko od kliniki dowiesz się tutaj


Dodatkowe informacje:

-Bezpłatne konsultacje dla naszych pacjentów: 737-441-187

-3 bezpłatne noclegi w hotelu w czasie leczenia (dot. Warszawa, Cieszyn, Kraków)

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość