Przez lata w stomatologii bardzo wiele się zmieniło. Nie trzeba się już bać dentysty, ani bólu który bardzo często kojarzy się pacjentom z wizytą u stomatologa. Obecnie , oprócz bardzo dobrych zwykłych, standardowych znieczuleń miejscowych są również inne dostępne formy, dedykowane głównie dentofobom, ale również pacjentom poddającym się rozległym i długim zabiegom stomatologicznym czy chirurgicznym, jak np wszczepianie implantów. Mowa tutaj o sedacji anestezjologicznej , a także znieczuleniu ogólnym-potocznie zwanym narkozą. Sedacja anestezjologiczna , dostępna w Krakowie, została omówiona szczegółowo TUTAJ


NARKOZA- to popularna nazwa znieczulenia ogólnego. W stomatologii wykorzystywana jest głównie podczas leczenia chirurgicznego lub implantologiczego. W wyjątkowych przypadkach narkozę stosuje się również podczas leczenia zachowawczego czy endodontycznego. Bardzo często leczenie pod narkozą jest jedyną możliwością leczenia dla pacjentów niewspółpracujących: jak osoby upośledzone umysłowo, chore psychicznie czy małe dzieci.
Zabiegi w znieczuleniu ogólnym wbrew wielu opiniom są zabiegami bezpiecznymi , o ile przeprowadzone są przez wykwalifikowanego anestezjologa w odpowiednio wyposażonej placówce (aby można było przeprowadzać zabiegi w znieczuleniu ogólnym placówka oraz zespół musi spełnić szereg rygorystycznych warunków). Mimo wysokiego poziomu bezpieczeństwa decyzje o zabiegu w znieczuleniu ogólnym zawsze należy dokładnie przemyśleć i jej konieczność przedyskutować z lekarzem.

Przed zabiegiem, dla którego przewidziane jest znieczulenie ogólne, pacjent musi wykonać określone badania krwi, a ich wyniki przedstawić anestezjologowi. Zabieg poprzedza również wnikliwa rozmowa z anestezjologiem dot. stanu zdrowia pacjenta, schorzeń, przyjmowanych leków czy uczuleń-jednym słowem wszystko, co może mieć jakikolwiek wpływa zastosowanie znieczulenia ogólnego.
Podczas narkozy leki przeważnie podawane są pacjentowi dożylnie. W czasie trwania zabiegu anestezjolog nieprzerwanie monitoruje podstawowe funkcje życiowe pacjenta, a po jego zakończeniu czuwa przy nim, aż do pełnego wybudzenia.U jednych może to trwać kilkadziesiąt minut, u innych do kilku godzin.

Zabiegi w narkozie dostępne są w Warszawie oraz w Krakowie.


Koszt zależny jest od kliniki.
(szczegóły pod nr tel 737 441 187)


Ważne:

Przed zabiegiem:
-pacjent nie może spożywać pokarmów przez 6 godzin przed zabiegiem
-pacjent nie może spożywać jakichkolwiek płynów na 4 godziny przed zabiegiem
Po zabiegu:
-pacjent powinien pozostać pod opieką zespołu medycznego do całkowitego odzyskania świadomości
-pacjent nie powinien prowadzić samochodu oraz obsługiwać niektórych maszyn 24 godziny po zabiegu

Narkoza jest opcją dodatkową, dodatkowo płatną , chęć skorzystania z narkozy należy zgłosić w momencie ustalania terminu zabiegu)
Wszelkie szczegóły, wykaz niezbędnych badań, wskazania, przeciwwskazania muszą zostać omówione bezpośrednio z lekarzem.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość