Cięcie kości bez standardowego wiertła


Piezosurgery to najnowsza metoda stworzona do selektywnego (wybiórczego) cięcia tkanek twardych z ominięciem tkanek miękkich. Prościej mówiąc to nowoczesna, wyprzedzająca o duży krok dotychczasowe rozwiązania, technika polegająca na cięciu tkanek twardych czyli kości z pominięciem nerwów, naczyń krwionośnych oraz błon śluzowych znajdujących się na drodze oraz w najbliższej okolicy miejsca, w którym docelowo cięcie ma zostać wykonane.
Zastanawiacie się jak to możliwe? Wszystko dzięki zastosowaniu ultradźwięków!
Dotychczas stosowane, tradycyjne cięcia za pomocą piły lub wierteł przecinały nie tylko kość, ale również wszystko co napotkały na swojej drodze, w tym również tkanki miękkie, co było powodem dużego krwawienia w trakcie zabiegu oraz znacznej opuchlizny, a także bólu po zabiegu.
Od dawna pracowano nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby zminimalizować krwawienie podczas zabiegu, a także nieprzyjemne jego następstwa czyli ból czy obrzęk. Wreszcie udało się opracować specjalną metodę oraz sprzęt niezbędny do jej zastosowania.

Piezosurgegy jest wręcz idealną metodą, jeżeli chodzi o wszczepianie implantów stomatologicznych. Dzięki tej technice tkanki miękkie pozostają nienaruszone,a co za tym idzie dolegliwości odczuwane przez pacjentów po zabiegu są o wiele mniejsze. Mniejszy jest obrzęk po zabiegu oraz odczucie bólu, ale również, co bardzo ważne, zabieg tą metodą pozwala zminimalizować ryzyko pęknięcia ścianki kości w czasie jego trwania, a tym samy zmniejsza się ryzyko niepowodzenia.
Technika ta cechuje się również doskonałą precyzją, wyższą niż dotychczas stosowane metody,
a minimalna ilość krwawienia występująca podczas zabiegu gwarantuje lekarzowi doskonałą widoczność.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość