image description


Proteza stała przykręcana do implantów została zaprojektowana i wykonana po raz pierwszy w Szwecji. Mocowana jest ona na implantach, wszczepionych wcześniej za pomocą metody All on 4© . Składa się przeważnie z 12 zębów (na 1 łuk), połączonych z niewielkim kawałkiem sztucznego dziąsła, który tworzy tzw. kołnierz (jego funkcje i zalety opiszemy poniżej). Proteza ta PRZYKRĘCANA jest na stałe do wszczepionych wcześniej implantów (co stanowi jej przewagę nad innymi rozwiązaniami protetycznymi, gdyż większość stałych rozwiązań jest cementowanych).

Jak zbudowana jest proteza stałaStruktura wewnętrzna protezy zbudowana jest z mieszanki chromu i kobaltu natomiast obudowa, czyli to co widzimy na zewnątrz to przeważnie akryl. Dzięki takiemu połączeniu proteza stała jest lekka, elastyczna i daje efekt naturalnych zębów. Zamocowanie protezy od razu po wszczepieniu implantów jest możliwe dzięki jej niewielkiej wadze.
Stała proteza na implantach perfekcyjnie symuluje naturalne zęby, a w porównaniu do innych rozwiązań protetycznych znacznie polepsza funkcje żucia oraz fonetyczne.

Po co nam sztuczne dziąsło??Sztuczne dziąsło, które jest integralna częścią stałej protezy , ma bardzo ważne funkcje. Po pierwsze eliminuje efekt uśmiechu z długimi zębami. Po drugie dzięki zastosowaniu tego typu "kołnierza" można bez problemu "zakryć" te implanty, które nie są mocowane osiowo, pod katem prostym. W metodzie All on 4© czasem zdarza się, ze chirurg w poszukiwaniu najlepszej jakościowo tkanki kostnej jest zmuszony wszczepić implanty nieco z boku dziąsła. Nie stanowi to żadnego problemu ponieważ sztuczne dziąsło skutecznie taki implant zakryje.
Pacjenci często martwią się, ze sztuczne dziąsło będzie widoczne, gdy szeroko się uśmiechną. Otóż nie, gdyż jest ono usytuowane ponad linią uśmiechu czyli nawet przy szerokim uśmiechu nie ma możliwości dopatrzenia się miejsca, w którym sztuczne dziąsło "nachodzi" na to prawdziwe.

Kiedy nie można od razu zamontować stałej protezy ?U niektórych pacjentów po wszczepieniu implantów metodą All on 4© trzeba odczekać z zamontowaniem protezy na stale kilka miesięcy. Jest to nieliczna grupa , w której skład wchodzą osoby z bardzo dużym zanikiem tkanki kostnej oraz pacjenci po zabiegu sinus lift (podniesienie zatoki). Oczywiście na czas oczekiwania na protezę stałą pacjenci zostają zaopatrzeni w protezę tymczasową.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość