Artykuł ten może stanowić dobre źródło informacji dla osób szukających alternatywnego rozwiązania, jeśli chodzi o ruchome protezy zębowe. Dla pacjentów, którzy chcą zmienić swoją codzienność, pozbyć się wyciąganych protez, ale także dla tych, którzy niestety już wiedzą, że w ich przypadku protezy będą stanowiły w niedalekiej przyszłości konieczność, a wizja sztucznego podniebienia i codziennego wyciągania, klejenia protez ich przeraża.

Ile kosztuje proteza stała na implantach ? Czy są jakieś koszty dodatkowe? Ukryte? O kwotach jakiego rzędu mowa?

We współpracujących z nami klinikach koszt protezy stałej, na 4 implantach (wraz z implantami ) to 24 500 zł - 25 000 zł ( ceny protez na implantach )


Proteza stała na 6 implantach sprawdź cenę

Co zawiera ta cena?
Usunięcie zębów, wszczepienie 4 implantów, protezę stałą przykręcaną do implantów, konsultacje przed zabiegiem oraz kontrole* po zabiegu (zależnie* od wyboru opcji, szczegóły w cenniku), cyfrowe przygotowanie do zabiegu (szablon chirurgiczny). W cenie zawarte są również noclegi w hotelu (do max 2 noclegów) dla tych z Państwa, którzy przyjeżdżają do kliniki z daleka .

Czy to już wszystkie wydatki jakie mnie czekają?

Niestety bez wizyty konsultacyjnej, a co najważniejsze badań (zdjęcie pantomograficzne , tomografia komputerowa), nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. W większości przypadków to są właśnie koszty związane ze stałą protezą na implantach, jednak czasem zaniki kości są tak duże, że bez przygotowania nie ma jak/gdzie wszczepić implantów. Czasem się zdarza, że niezbędna jest augumentacja kości, czasami też potrzebny jest zabieg podniesienia zatok... Są to rzadkie przypadki, ale i takie się zdarzają, a wtedy koszty zabiegu mogą wzrosnąć ( o ile? to zależy od rozległości poprzednio wymienionych zabiegów, koszty dodatkowe zawsze określane są indywidualnie po badaniach).

Pamiętajcie również, że nie istnieje rowiązanie, o którym możemy powiedzieć , że będzie Wam służyło do końca życia... Każde rozwiązanie protetyczne, czy to proteza przykręcana na stałe , czy most porcelanowy, czy cokolwiek innego, ma swoją określoną "żywotność" i będzie wymagało po jakimś czasie wymiany na nowe.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć ile konkretnie będzie kosztowało Twoje leczenia wyślij nam aktualne zdjęcie pantomograficzne lub tomografię komputerową (sosproteza@gmail.com) . Badanie oceni lekarz, a Ty bez wychodzenia z domu dowiesz się jakich kosztów leczenia możesz się spodziewać--> wstępne konsultacje online


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość