image description


Protezy ruchome, wyjmowane, wyciągane, z podniebieniem....wiele określeń, na tą samą "rzecz". Pod wszystkimi tymi określeniami kryje się niechciana proteza/y , zmora wielu, często krępująca i ograniczająca w życiu codziennym. Nie każdy jest w stanie zaakceptować takie rozwiązanie.

Proteza bez wyjmowania...
Ostatnio coraz częściej pacjenci którzy już ją mają lub Ci, którzy wiedzą, że w niedalekiej przyszłości będą musieli zastanowić się co zrobić jak stracą wszystkie zęby, szukają rozwiązania - protez których nie trzeba wyciągać, które "zostają na swoim miejscu" niezależnie od okoliczności, o które nie muszą się martwić... Protezy stałe, przykręcane do implantów, bez wyjmowania, bez stresu... to rozwiązanie , już nawet nie takie nowe bo od kilkunastu lat oferowane na świecie.

Czym jest stała proteza?
Stała proteza , jest rozwiązaniem, które wymaga po pierwsze wszczepienia implantów- to do nich , poprzez przykręcenie, montuje się na stałe protezę. Stałe protezy nie wymagają codziennego wyciągania, a pacjent w domu nie jest w stanie sam ich wyjąć. Jedyny moment , w którym proteza może zostać wyciągnięta jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie lekarz może taką protezę odkręcić.

Tak więc stałe protezy na implantach nie wymagają wyciągania, są nieruchome i co bardzo ważne dla wielu pacjentów, szczególnie tych z odruchem wymiotnym - nie posiadają podniebienia! Kolejną ich zaletą , dzięki temu, iż nie mają podniebienia, jest brak ograniczenia czucia smaków , jak to się często dzieje przy zwykłych protezach ruchomych .

To na pewno strasznie długo trwa....
Myślicie teraz, że cały ten proces: wszczepianie implantów, wykonanie protezy, założenie jej... to na pewno musi bardzo długo trwać... Niekoniecznie! U ponad połowy pacjentow, u których zanik kości nie jest skrajnie duży leczenie od momentu wszczepienia implantów do chwili oddania (przykręcenia) protezy stałej to zaledwie 24 godziny!*
Czasem niestety leczenie musi potrwać dłużej, chociaż często to "długie" leczenie to okres ok 3 miesięcy, więc chyba też nie aż tak strasznie .
Ile potrwa leczenie w Twoim przypadku? Tego możesz dowiedzieć po wykonaniu tomografii komputerowej-badania , dzięki któremu leklarz jest w stanie określić w jakim stanie jest kość i czy jej ilość jest wystarczająca, aby i u Ciebie przeprowadzić leczenie w 1 dzień! (nowe zęby w 1 dzień).
(*dot. Krakowa oraz Warszawy)

Interesujące... ale ile to wszystko kosztuje?
Tutaj kierujemy Was do cennika, gdzie wszystko jest dokładnie opisane :)

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość