image description

Co wybrać?

All on 4, protezę natychmiastową na implantach czy most porcelanowy na implantach?


Czym różnią się te rozwiązania? Jakie są plusy jednego oraz drugiego rozwiązania?

Porównanie protezy stałej na implantach oraz mostów porcelanowych.

Omawiane rozwiązania, to dwie z kilku możliwości odbudowy na stałe kompletnego uzębienia u pacjentów bezzębnych lub tych, których zęby trzeba usunąć.
Poniżej dokonamy krótkiej charakterystyki oraz porównania tych typów leczenia.

Proteza stała przykręcana do implantów , metoda all on 4Proteza stała jest rozwiązaniem przykręcanym do implantów, których liczba to przeważnie 4 lub 6. Jest to proteza wykonana z lekkich oraz delikatnych materiałów, co przy sprzyjających warunkach kostnych (gdy nie występuje bardzo duży zanik kości oraz kość jest wystarczająco "twarda", "mocna" ) pozwala na założenie jej na "świeżo" wszczepione implanty (co przy innych rozwiązaniach nie jest możliwe). Bardzo często cały zabieg: wszczepienie implantów oraz wykonanie i założenie stałej protezy nie trwa dłużej niż 1 dzień! Leczenie w najlepszym wypadku polega na: ewentualnym usunięciu pozostałych zębów, wszczepieniu implantów,a po kilku godzinach następuje oddanie, czyli założenie (przykręcenie) gotowej protezy. Oznacza to, iż pacjent już w dniu zabiegu wychodzi z kliniki z nowymi, stałymi zębami! Kolejnym plusem, w porównaniu do niżej opisywanych mostów porcelanowych, jest koszt leczenia, który dla naszych pacjentów wynosi od 24 500 zł- 25 000zł All on 4 system Nobel Biocare lub proteza natychmiastowa stała na 4 implantach. Szczegóły dotyczące koszów leczenia znajdują się w cenniku
Ważną dla pacjentów informacją jest fakt, iż proteza stała z uwagi na lekkie i delikatne materiały z jakich jest wykonana, będzie wymagała wymiany po kilku latach (ok 4-5 lat). Oczywiście implanty pozostają, ale protezę trzeba wymienić na nową (lub na inne rozwiązanie protetyczne) bo po prostu się "zużywa".

Mosty porcelanowe , przykręcane do implantówMosty porcelanowe z uwagi na materiał, z którego są wykonane - porcelana (mogą być wykonane na podbudowie z metalu, cyrkonu lub pełnoporcelanowe, ale to nie ma większego znaczenia dla czasu leczenia) na pewno nie mogą zostać założone na "świeżo" wszczepione implanty - i tutaj pojawia się pierwsza różnica: czas leczenia. Od momentu wszczepienia implantów musi upłynąć okres od 3 - 6 miesięcy, aby można było rozpocząć kolejny etap-przygotowanie i oddanie (przykręcenie ) gotowych mostów porcelanowych. Oczywiście w okresie kiedy implanty integrują się z kością (czyli w tym okresie kilku miesięcy) pacjent użytkuje protezę tymczasową, także nie martwcie się, nikt nie zostanie bez zębów :)
Cena to druga różniąca jaka występuje pomiędzy omawianymi rozwiązaniami. Most porcelanowy na 4 implantach to koszty od ok 30 000 zł (podobnie jak poprzednio cena zależy od kliniki, implantów oraz materiału z jakiego most zostanie wykonany) Trwałość rozwiązani to trzecia, ale bardzo istotna różnica: mosty porcelanowe , to rozwiązanie , które może Wam służyć kilkanaście, nawet do dwudziestu lat!

W ramach podsumowania:

proteza na implanatch most porcelanowy
     
liczba implantów min 4 przeważnie 4-6
     
cena od 24 500 zł od 30 000 zł
     
czas leczenia 24 godziny (*przy dobrych war. kostnych) 3-6 miesięcy
     
trwałość rozwiązania do ok 4-5 lat do 15-20 lat
     
wizyty kontrolne raz na 6 miesięcy raz na 6 miesięcy
     
materiał użyty do wykonania : akryl, kompozyt, mieszanka akrylu i kompozytu,
stelaż z el. metalowymi; materiały lekkie
porcelana na metalu
porcelana na cyrkonie
pełnoporcelanowe
marteriały ciężkie
     

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość