image description

Nowe zęby w 1 dzień - Kraków

Jak to wygląda u nas?


Na początku małe przypomnienie: metoda all on 4 przeznaczona jest dla bezzębnych pacjentów lub tych, których zęby nadają się do usunięcia. Polega ona na wszczepieniu 4 implantów ( w tym dwóch pod określonym kątem), natomiast jako rozwiązanie protetyczne stosuje się protezy przykręcane do implantów. W metodzie all on 4 stosowane sa wyłącznie impanty firmy Nobel Biocare.Protezy wykonane są z lekkich materiałow co, przy sprzyjających warunkach kostnych, pozwala na przeprowadzenie zabiegu w ciągu 1 dnia! Efektem jest stała proteza, której pacjent sam nie może i nie musi wyciągać!

Metoda all on 4 w Krakowie w 1 dzień-jak to wygląda od strony praktycznej?

Pacjent umówiony na zabieg pojawia się w gabinecie, a następnie....

1. pierwszym , wstępnym etapem, jest higienizacja jamy ustnej , jest to ważna faza przygotowawcza, jeżeli pacjent ma swoje zęby, przed ich ekstrakcją, astystetka stomatologiczma usuwa starannie kamień nazębny,a pacjent dokładnie płucze usta, aby zlikwidować wszelkie potencjalne źródła bakterii (dzieki temu przy usuwaniu zebów, a przed wszczepieniem implantów jama ustana jest pozbawiona potencjalnych źródeł bakterii, czyli wroga numer 1 implantów)

2. drugi, również przygotowawczy, ale bardzo ważny etap to spotkanie z fizjoterapeutą.
Po co pacjentowi przed wszczepieniem implantów spotkanie z fizjoterapeutą? Fizjoterapeuta przeprowadza masaż wszystkich mięśni żwaczy, co skutkuje relaksacją mięśni, przywróceniem prawidłowego ich napięcia , usprawnieniem krążenia krwi i limfy,co usprawnia proces wchłaniania obrzęków. Najogólniej mówiąc kilkunastominutowy masaż poprzedzający zabieg wszczepienia implantów pomaga pacjentowi w trakcie i po zabiegu- pacjent jest w stanie dłużej "wytrzymać" z otwartą szeroko buzią, mniej jest problemów np ze "zgrzytaniem" zębów, a proces "dochodzenia do siebie" po zabiegu przebiega szybciej .

3. tak przygotowany pacjent może oddać się już w ręce lekarza, który będzie wszczepiał implanty. Długość zabiegu jest tak na prawdę zależna od: ilości wszczepianych implantów, ilości zębów jakie ewentulanie mają zostać przed zabiegiem usunięte oraz od zastosowania lub też nie szablonów chirurgiczych .
NAWIGACJA X-GUIDE to kolejna SUPER NOWOŚĆ stosowana podczas zabiegów . Urządzenie X-guide pozwala lekarzowi na obserwacje na ekranie komputera trójwymiarowego obrazu kości pacjenta oraz swojego wiertła "na żywo" , dzięki czemu lekarz dokładnie widzi gdzie znajduje sie wiertło, obok jakiej struktury i w każdej chwili może zmodyfikować wszystkie parametry, reagując natychmiast na nieprzewidziane aspekty zabiegu.

Standardowo zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu stomatologicznym, które jest wystarczające jęsli chodzi o zapobieganie bólowi, jednak dla bardzo zestresowanych pacjentów, procedura może odbyć się pod czujmym okiem anestezjologa odpowiedzialnego za narkozę lub sedację pacjenta (jest to opcja dodatkowa, chęć skorzystana z narkozy/sedacji anestezjologicznej należy zgłaszać w momencie ustalania terminu zabiegu).

4. po zabiegu wszczepienia implantów protetycy potrzebują kilku godzin, aby przygotować indywidualną protezę dla pacjenta. Dzięki temu, iż pracowana protetyczna zlokalizowana jest na terenie kliniki,zaoszczędzamy wiele czasu, a pacjent w każdym momencie, jeżeli zajdzie taka potrzeba, może porozmawiać z protetykiem . W tym czasie pacjent przebywa w pokoju wypoczynkowym, gdzie może się zrelaksować.

5. ostatni etap- oddanie pracy; etap ma miejsce wieczorem w dniu zabiegu lub najpóźniej dnia następnego. Jeżeli zajdzie potrzeba skorzystania z noclegu, bez dodatkowych opłat możecie z niego skorzystać; na terenie kliniki znajduje sie pokój dla pacjenta, a jeśli jest on w danym dniu zajęty-niedaleko kliniki znajduje się zaprzyjaźniony hotel ,z którym klinika wspólpracuje już od kilku lat.

*zabiegi wykonywane w ciągu 1 dnia są możliwe do przeprowadzenia, w przypadku pacjentów, których warunki kostne nie budzą zastrzeżeń

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość