"/> " />

Możliwości rekonstrukcji


Nie masz zębów, nosisz protezę i nie jesteś zadowolony z takiego rozwiązania? Cierpisz na parodontozę i powoli tracisz zęby? A może masz zęby, ale są one zniszczone i brzydkie?
Nie ważne czy potrzebujesz odbudowy, rekonstrukcji jednego, dwóch albo nawet wszystkich zębów, z pewnością jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Bez wizyty na fotelu stomatologicznym ciężko jest diagnozować konkretny przypadek, bardzo pomocne w tym jest zawsze zdjęcie pantomograficzne, które jest niezbędne podczas każdego zabiegu wszczepiania implantów. Możemy jednak delikatnie przybliżyć Wam temat implantów, protezy stałej przykręcanej do implantów, a także koron i mostów porcelanowych.

Proteza stała na implantach, dla kogo będzie najlepsza?
Po pierwsze dla osób z zanikiem tkanki kostnej, ponieważ specjalna technika wszczepiania implantów pozwala na wyszukanie tych miejsc, gdzie tkanka kostna pozostała jakościowo najlepsza, w większości przypadków nie ma potrzeby przeprowadzania zabiegu przeszczepu kości. Po drugie dla osób oczekujących natychmiastowego rezultatu, ponieważ budowa protezy stałej, (przede wszystkim jej waga-jest bardzo lekka) bardzo często pozwala na natychmiastowe obciążenie implantów, więc na natychmiastowe jej założenie (24 do 72 h po zabiegu wszczepiania implantów).

Korony lub mosty porcelanowe.
W przypadkach, gdy do odbudowy mamy 1 ząb, złamany, utracony, mający na tyle duże wypełnienie, że staje się bardzo słaby i nie będzie w stanie wytrzymać np siły nacisku podczas żucia, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie korony, która po pierwsze wzmocni nasz ząb, a po drugie przywróci jego estetyczny wygląd. Korona może być umieszczona jak "czapka" na zębie pacjenta lub w przypadku jego braku może być zamontowana na uprzednio wszczepionym implancie.
Do założenia korony mogą być czasem potrzebne sąsiednie zęby, które odpowiednio przygotowane poprzez szlifowanie, stanowią świetne punkty podparcia pod tzw. most (o moście mówimy wtedy, kiedy mamy do czynienia z większa ilością koron obok siebie).

Jeżeli pacjent w ogóle nie posiada własnych zębów lub ma nieliczne, zniszczone, chore zęby, które niestety nadają się jedynie do usunięcia powinien pomyśleć o rekonstrukcji całego uzębienia. Ważne jest to z kilku względów: po pierwsze funkcjonalność- bez zębów nie jesteśmy w stanie jeść... po drugie estetyka...każdy przecież wolałby uśmiechać się swobodnie, a bez zębów często jest to bardzo krępujące...i wreszcie po trzecie, z czego niektórzy nie zdają sobie sprawy, gdy nie mamy zębów zaczyna zanikać tkanka kostna szczęki oraz żuchwy, a jest to proces, którego raczej należałoby uniknąć.

W takich przypadkach mamy kilka możliwości.
Najprostszą i najtańsza z nich jest ruchoma proteza (wyjmowana), jednak dla osób aktywnych zawodowo i oczekujących ładnego efektu jest to rozwiązanie nie do zaakceptowania.

Pozostaje proteza montowana na stałe na implantach lub mosty porcelanowe, również montowane na implantach.

Dlaczego ważny jest wybór rozwiązania "na implantach"?


Ponieważ implanty wszczepione do kości zastępują utracone korzenie zębowe oraz zapobiegają zanikowi tkanki kostnej. Obydwa rozwiązania są rozwiązaniami na stałe, czyli nie ma obawy ze proteza czy most sie przesuną, wypadną, nie ma też możliwości samodzielnego ściągnięcia ich.
Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Na przykład proteza stałą jest bardzo lekka, co jak już wcześniej wspomnieliśmy, w większości przypadków, pozwala na założenie jej w krótkim czasie po wszczepieniu implantów (24-72h). Jest to rozwiązanie wysoce estetyczne, imitujące w znacznym stopniu naturalne zęby. Proteza ta jest przykręcana do implantów co pozwala w dowolnym momencie na jej ściągnięcie (oczywiście tylko podczas wizyty u stomatologa). Jej trwałość jest szacowana na ok. 4-5 lat. Po upływie tego czasu nie trzeba oczywiście wymieniać implantów-tylko samą protezę.

Z kolei mosty porcelanowe, porcelanowo-cyrkonowe, czy na podbudowie metalowej mocowane na implantach są rozwiązaniem trwalszym (często, przy nienagannej higienie jamy ustnej, dobrze wykonana praca może nam służyć nawet 20 lat). Tutaj również mamy do czynienia z wysoką estetyką i doskonałą imitacją naturalnych zębów, jednak nie ma tutaj mowy o natychmiastowym założeniu mostu po zabiegu wszczepienia implantów, gdyż ciężar tego typu mostu jest znaczny i należy tutaj odczekać ok 4-6 miesięcy od momentu wszczepienia implantów do pełnego ich zintegrowania z kością. W tym czasie pacjent jest oczywiście zaopatrzony w protezę tymczasową.Po upływie wyżej wspomnianych kilku miesięcy pacjent musi wrócić do kliniki w celu wykonania i założenia docelowych mostów porcelanowych.

Obydwa rozwiązania, jak widać powyżej, mają swoje wady i zalety.

Nie wspomnieliśmy jeszcze o cenie...jak wiadomo różne gabinety proponują różne ceny. Gabinety współpracujące z nami oferują stałą cenę za protezę stałą przykręcaną do implantów - w zależności od liczby wszczepionych implantów: 4, 5 lub 6, cena zależy od kliniki oraz wybranej firmy implantologicznej , możecie zaleźć ją tutaj .
Ceny mostów porcelanowych: całkowity most porcelanowy na 6 implantach to koszty od 37 000 zł . Natomiast nie jesteśmy w stanie podać kosztow wykonania mniejszych mostów (dotyczy to odbudowy pojedyńczych braków zębowych) , gdyż wszystko zależy od ilości niezbędnych implantów, ilości zębów własnych pacjenta, jeżeli takie są i zostają wykorzystane jako baza pod mosty porcelanowe itd (podsumowując: zbyt wiele składowych ma wpływ na cenę i można ją podać dopiero po zapoznaniu się ze zdjęciem pantomograficznym).

Jeżeli sami nie wiecie co wybrać, co w waszym przypadku będzie najlepsze, zasięgnijcie darmowej opinii lekarzy! Umówcie się na bezpłatne konsultacje lub prześlijcie zdjęcie pantomograficzne, wtedy otrzymacie wstępną propozycję leczenia oraz kosztorys.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość