Bardzo boję się zabiegu, czy możliwe jest znieczulenie ogólne??

Doskonały i wystarczający efekt daje zwykle znieczulenie stomatologiczne.
Jednak jeżeli pacjent bardzo boi się zabiegu/bólu możliwe jest również przeprowadzenie zabiegu
wszczepienia implantów w sedacji anestezjologicznej (Kraków) lub w znieczuleniu ogólnym (Kraków, Warszawa).

Czym jest sedacja anestezjologiczna?

Sedacja anestezjologiczna (nie mylić z narkozą) polega na uspokojeniu pacjenta za pomocą leków uspokajających podanych doustnie, domięśniowo lub dożylnie.
Często dochodzi do częściowego wyłączenia świadomości, pacjent jest zrelaksowany, spokojny, nie odczuwa niepokoju, odpowiada na pytania, ale po zabiegu nie będzie miał przykrych wspomnień. Nad wszystkim czuwa oczywiście anestezjolog, który w trakcie zabiegu kontroluje podstawowe funkcje życiowe pacjenta.

Musze usunąć kilka zębów, jak długo będę musiał czekać na zabieg All on 4© ??

Obecnie wszystko (usuwanie zębów oraz wszczepienie implantów) może odbyć się podczas jednej wizyty, przeważnie nie ma konieczności usuwania zębów wcześniej. Jeżeli nie ma przeciwwskazań lekarz stara się zrobić wszystko podczas jednego zabiegu.
Jeśli natomiast zdecydujecie się na usunięcie zębów " na własną rękę", nie ma problemu, proszę tylko pamiętać, że po usunięciu, jeżeli nie wszczepiamy od razu implantów trzeba odczekać min 12 tygodni, aż będzie można myśleć o zabiegu wszczepienia implantów).

Jakich implantów używa się w metodzie All on 4© ?

W metodzie All on 4© stosuje się implanty firmy Nobel Biocare. Implanty wszczepiane są w określony sposób: dwa pod kątem, natomiast kolejne dwa osiowo.

Czy implanty są zawsze umieszczane w tych samych punktach?

Nie. Innowacyjność metody All on 4 polega na doskonałej analizie tkanki kostnej u danego pacjenta (jej rozkładu i jakości) i na tej podstawie implantolog decyduje, w których miejscach najlepiej osadzić implanty (tam gdzie jest "najlepsza" jakościowo tkanka kostna).

Palę papierosy czy jest to przeciwwskazanie do zabiegu?

Palenie papierosów nie jest przeciwwskazaniem do All on 4© , jednak należy pamiętać, że palenie w żaden sposób nie pomoże nam zarówno w gojeniu po zabiegu wszczepienia implantów, osteointegracji, ani w późniejszym okresie użytkowania stałej protezy.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby rzucenie palenia, ale jak wiadomo nie jest to prosta sprawa, więc jeśli chcemy żeby cały zabieg i późniejszy okres przebiegły pomyślnie na pewno należy ograniczyć liczbę wypalanych papierosów.

Jak długo będzie mi służyła proteza stała

Przy prawidłowym użytkowaniu i stosowaniu się do zaleceń lekarza trwałość stałej protezy jest przewidziana na okres 4-5 lat. Po tym czasie nie trzeba oczywiście wymieniać implantów, jednak trzeba będzie zadbać o wymianę protezy na nową (można również zdecydować się na zmianę i wybrać mosty porcelanowe mocowane , również na stałe, do implantów

Gdzie wykonam zabieg metodą all on 4 Nobel Biocare?

Zabiegi metodą all on 4 w systemie Nobel Biocare można wykonać w Krakowie oraz pod Warszawą.

Czy taki zabieg jest długi?

Wszczepienie impantów nie jest długim zabiegiem szczególnie, gdy zabieg zostanie przeprowadzony z zastosowaniem szablonów chirurgicznych

Jak jest cena zabiegu All on 4© ?

Koszt zabiegu metodą All on 4 Nobel Biocare to 24 500-25 000 zł , szczegóły w
cenniku

co zawiera cena:
-usunięcie zębów
-przygotowanie do zabiegu: szablon chirurgiczny
-wszczepienie 4 implantów,
-proteza stała przykręcana do implantów
-nocleg w hotelu
-konsultacja przed zabiegiem

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość