"Syty głodnego nie zrozumie" tak mówi stare polskie przysłowie. Tego stwierdzenia można chyba równie dobrze użyć mówiąc, ze osoba która posiada własne zęby, nigdy nie zrozumie kogoś, kto je stracił. Możemy sobie jedynie wyobrażać z jakimi trudami na co dzień zmagają się bezzębni pacjenci. Na pewno można powiedzieć, że jednym z największych ich marzeń będzie pozbycie się ruchomej protezy. Do niedawna jedynym wyjściem, aby się jej pozbyć było wszczepienie implantów (przeważnie 6 w żuchwie i 8 w szczęce) i założenie mostu na stałe. Nie było to idealne rozwiązanie chociażby dlatego, ze taki most trzeba było zacementować. Oznaczało to,że jeśli w późniejszym czasie cokolwiek niedobrego zaczynało dziać się pod zacementowanym mostem był to wielki problem.

Nowym,alternatywnym rozwiązaniem jest innowacyjna metoda All on 4© .
Technika ta pozwala, przy użyciu mniejszej liczby implantów, już w dniu zabiegu zamocować stałą protezę . Ogromnymi zaletami metody All on 4© jest możliwość zastosowania jej u pacjentów z dużym zanikiem tkanki kostnej (co było przeciwwskazaniem w przypadku innych rozwiązań) oraz to, że stała proteza jest PRZYKRĘCANA do implantów, a nie cementowana (więc zawsze można ją odkręcić nie niszcząc struktur wokół niej oraz samej protezy).

Przy wyborze najlepszego dla siebie rozwiązania, przy możliwościach jakie daje nam obecnie internet, bardzo często to właśnie tutaj szukamy opinii innych osób w temacie jaki nas interesuje. Bardzo mało jest opinii na temat protezy stałej na implantach wśród polskich internautów. Jest tak dlatego, ze w Polsce, jak na razie, jest to metoda mało popularna ze względu np na cenę All on 4© .
Jeśli są Państwo zainteresowani opiniami o metodzie All on 4 i nie tylko, zdjęciami naszych pacjentów "przed" i "po" zapraszamy tutaj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość