"Syty głodnego nie zrozumie" tak mówi stare polskie przysłowie. Tego stwierdzenia można chyba równie dobrze użyć mówiąc, ze osoba która posiada własne zęby, nigdy nie zrozumie kogoś, kto je stracił. Możemy sobie jedynie wyobrażać z jakimi trudami na co dzień zmagają się bezzębni pacjenci. Na pewno jednym z największych ich marzeń będzie pozbycie się ruchomej protezy.
Do niedawna jedynym wyjściem, aby się jej pozbyć było wszczepienie implantów (przeważnie 6 w żuchwie i aż 8 w szczęce) i założenie mostu porcelanowego na stałe. Nie było to idealne rozwiązanie, leczenie trwao długo i było kosztowne. Bardzo często bowiem, aby wszczepić aż tyle implantów należało najpierw "znaleźć na nie miejsce", czyli wykonać zabiegi przygotowujące, jak zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej oraz augumentacji kości. Wszystko to znacznie wydłużało cały proces i podnosiło koszty i tak już drogiego leczenia.

Nowym,alternatywnym rozwiązaniem jest innowacyjna metoda All on 4© .
Technika ta pozwala, przy użyciu mniejszej liczby implantów, już w ciągu 24 godzin wszczepić implanty oraz zamocować stałą protezę . Ogromnymi zaletami metody All on 4© jest możliwość zastosowania jej u pacjentów z dużym zanikiem tkanki kostnej (co było przeciwwskazaniem do innych rozwiązań lub wiązało się z zabiegami dodatkowymi oraz dodatkowymi kosztami), pozwala na to specjalna technika wszczepiania implantów , z których dwa mocowane są w kości pod pewnym, określonym kątem. Dodatkowym plusem jest fakt, iż stała proteza jest PRZYKRĘCANA do implantów, a nie cementowana (wiec zawsze można ją odkręcić nie niszcząc struktur wokół niej oraz samej protezy).

Przy wyborze najlepszego dla siebie rozwiązania, przy możliwościach jakie daje nam obecnie internet, bardzo często to własnie tutaj szukamy opinii innych osób w temacie jaki nas interesuje. Bardzo mało jest opinii na temat protezy stałej na implantach wśród polskich internautów. Jest tak dlatego, że w Polsce, jak na razie, jest to metoda mało popularna, chociażby ze względu na dosyć wysoką cenę. Natomiast All on 4© za granicą wykonuje się już znacznie częściej, więc możemy znaleźć wiele opinii na temat tego zabiegu.
Jeśli są Państwo zainteresowani opiniami o metodzie All on 4© naszych pacjentów, którzy są już po zabiegu i posiadają stałą protezę na implantach zapraszamy tutaj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość